ב"ה חברת ההדברה המומלצת בישראל

חייגו: 1-700-700-900

הרחקת יונים / רשתות נגד יונים

מטרד היונים

התרבות היונים באזורים העירוניים ובקרבת בני האדם,  קיים הודות להימצאותו של מזון זמין ומקומות קינון נוחים.  היונים חיות, על פי רוב, בקבוצות גדולות, שמייצרות פסולת, לכלוך, ונזק תברואתי רב. ליונים נוח להתמקם בקרבת בני האדם ועל פי רוב הן מוצאות מיקומי קינון נוחים במסתורי הכביסה, גגות, נישות וחורים המצויים במרחב העירוני, לרבות מעקות וגגות.

כך, הפכו היונים, בשל התרבותם המרובה, והלכלוך הרב שהן מייצרות- במרחב העירוני- לנזק ולמטרד משמעותי לאדם.

היונים, חיות בזוגיות מונוגומית. היון והיונה, בונים יחדיו את הקן, וברגע שהקן מוכן, הנקבה תטיל בו בדרך כלל עד שני בייצים. ולאחר כ 20-25  ימים יבקעו מהביצים גוזלים. ההורים המאושרים יאכילו את הגוזלים היישר מתוך עומק גרונם שם מיוצר “חלב יונים”.  הגוזלים הופכים לעצמאיים ומתחילים לעוף לאחר כחודש וחצי מיום בקיעתם מהביצה.

אורך חייהן של היונים הוא 5-15 שנים (בהתאם לתנאי המחייה).

היונים כמזיקים לבני האדם

מחלות– היונים הן נשאיות ומפיצות מחלות בין בני האדם ובעלי החיים.
המחלות שהיונים מעבירות, עוברות על פי רוב על ידי הלשלשת של היונה.
המחלות שעוברות על ידי היונים: סלמונלה, דלקת ריאות, דלקת המוח, קדחת הנילוס, אורניתוזיס ועוד…

לכלוך– לשלשת היונים גורמת ללכלוך, ריחות רעים, ומצע לגידול והתרבות של טפילים, תולעים, חרקים, וכדומה…. בנוסף, החומציות שבלשלשת גורמת לנזק למתכות (לדוגמה למכוניות), “אוכל” את הצבע, את הפח (מכלה את המרזבים, ומתכות שונות).

המיית היונים– הגרגור, הרעש שמשמיעות היונים, כשהן מצויות בגג הרעפים- מעל חדר השינה, או במרפסת הצמודה- יכול להדיר שינה- מפריע ופוגע מאוד באיכות החיים.

קרציוני העופות, כיני היונים– על גוף היונים מצויים טפילים, הנקראים “קרציוני העופות”. טפילים אלו, מצליחים להגיע לבתים, ולגוף האדם.

כיני יונים או קרציון העופות או הדברת כיני יונים או הדברת קרציון העופות

יונים שמצויות במרחב העירוני, מחפשות מדי פעם , מקומות למנוחה. המקומות המועדפים עליהן, הם כל משטח,  אפילו צר- כדוגמת: מעקה של מרפסת, אדן חלון, גגות, תמרורים וכדומה. 

ממקום המנוחה עליו הן עומדות- הן מטילות את הלשלשת שלהן (הצואה שלהן) ומלכלכות את כל מה שמצוי מתחתיהן.

הדוקרנים הם מחטים, מסמרים ארוכים ממתכת או מפלסטיק הממוקמים באופן אנכי, בצפיפות על גבי מעקות , גגות, ספי חלונות, תאורת רחוב, מזגנים, שלטים, גשרים, ובכל מקום  בו נעמדות היונים.

הדוקרנים הן פתרון טוב וגמיש  וניתן להתקין אותם בקלות, כמעט בכל מקום, על ידי מסמרים, ברגים או דבק חזק.

בשוק, קיים היצע רחב של סוגי דוקרנים- אולם, לא כולם באמת נותנים מענה ופתרון. חשוב להשתמש בדוקרנים בצפיפות מסוימת, ולמעשה גם לגובה ועובי המחט והחומר ממנו הדוקרנים עשויים – יש משמעות רבה.

דוקרן לא איכותי- יהיה בזבוז של כסף!! וממש לא ייתן מענה, היונים יצליחו לשבת בין הדוקנים ואפילו עליהם ולהמשיך להוות ולייצר מטרד.

חברתנו, סלע הדברת מזיקים והרחקת יונים, מייבאת ומייצרת סוגי דוקרנים איכותיים, שנותנים פתרון סופי וחד משמעי לעמידה של היונים במקום בו הותקנו הדוקרנים.

אופן הנחת הדוקרנים–  חשוב לדעת להתקין את הדוקרנים, במקום ובאופן כזה- שהיונה לא תוכל להמשיך לשבת /לעמוד, למרות הדוקרן הקיים.

רשתות נגד יונים או רשתות להרחקת יונים

היונים אוהבות להקים את הקנים שלהם במסתורי הכביסה.  שם, הן מוצאות משטח מישורי, מקורה, ולרוב מצוי בנישה, המחפה אותו מכמה כיוונים ובכך שומר על היונים מפני רוחות,  נוח לקינון ולמחייה, לעיתים מחומם (מצויים בהם מנועי המזגנים, ודוד החשמל), עם לחות (הודות לכביסה המתייבשת).   בקיצור,  מקום אידיאלי עבורן.

 כמו כן, היונים נמצאות בנוכחות גבוהה על גגות  בניינים- הן עומדות על קצוות קולטי השמש- ונהנות מאזור פרטי ושמשי- הימצאותם של היונים על קולטי השמש, מחליש את יכולות הביצוע וחימום המים של הקולטים- שכן הצטברות הלשלשת (הצואה) של היונים, על משטח הקולטים- חוסם את קרני השמש- וממעיט את יכולת העבודה של קולטי השמש- משמע- המים בדוד לא מתחממים.

במסתור הכביסה וגם בגג הבניין- באזור קולטי השמש- הפתרון האידיאלי, הנכון והטוב ביותר- הוא התקנה של רשת יונים.

סלע הדברת מזיקים והרחקת יונים- המציאה ופיתחה  את הרשת נגד יונים על גבי הבניינים והיא הראשונה שהתקינה עשרות רשתות על גבי בניינים ברחבי הארץ.

ניתן להתקין רשת נגד יונים למרפסת שירות בודדת או על גבי בניין שלם- לאורך כל מסתורי הכביסה של הבניין- אופציה זו זולה משמעותית לצרכן, וגם נותנת מענה אזורי טוב יותר ומאלצת את היונים לנטוש את כל האזור.

יתרונות של רשתות נגד יונים– אנו ב “סלע- הדברת מזיקים והרחקת יונים”- עושים שימוש ברשתות באיכות גבוהה, מחוטי ניילון דקים,  שקופים לחלוטין, ומוגנים מפני קרני ה UV של השמש- מה שמקנה להם אורך חיים, גמישות ושומר עליהן מפני התייבשות והתפוררות בטרם עת.

רשתות נגד היונים שבשימושנו – שקופות לחלוטין- ולכן: אינן מפריעה לנוף ולא חוסמת את האוויר.

כמו כן, הציוד הנלווה לרשתות, בו אנו עושים שימוש: הברגים והכבלים, עשויים מחומרים “אל-חלד” אשר ישמרו על קירות הבית מחלודה עתידית.

“התקנה מקצועית”- הודות לניסיון רב השנים בהתקנת רשתות נגד יונים- אנו מוודאים שפריסת הרשת על הבניין- תהייה פריסה ישרה ויפה (וללא “בטן” מיותרת), עבודה מדוייקת ונקייה.

ריצ’רץ’ לרשת  אם תרצו, אנו נתקין לרשת “ריצ’רץ'”- רוכסן – שיאפשר פתיחה וסגירה של הרשת – על מנת להוציא כביסה ופריטים אחרים, שיכול שיפלו במשך השנים לאזור הרשת, והודות לרוכסן- ניתן יהיה להוציא את הפריטים מפלי לקרוע ולהרוס את הרשת.

אנו מוכרים ערכות רשת להתקנה עצמית– הכוללות רשת לפי מידה+ כבל אל-חלק+ ברגים+ הדרכה להתקנה עצמית.

הרחקת יונים חשמלית על ידי פסי דריכה שקופים ומערכת שוק חשמלי

בנוסף לפתרונות השכיחים בשוק נגד יונים (דוקרנים ורשתות), חברת סלע הדברת מזיקים מציעה פתרון נוסף להרחקת היונים, פסים שקופים ואסתטיים שבהם עובר כבל מוליך חשמל.

הפסים מחוברים למערכת שמזרימה זרם חשמלי בשיעור נמוך מאוד- אולם בכל דריכה בפס החשמלי- ישלח זרם חלש- שיבריח את היונה מבלי לגרום לה לנזק. היונה- לא תחזור בשנים למקום שבו קיבלה את הזרם החשמלי- וכך נצליח להרחיק את המטרד של היונים מאזורנו.

היתרונות של פסי הדריכה החשמליים – אסטתיקה! בניגוד לרשתות ולדוקרנים- פסי הדריכה הם שקופים בעובי של מילימטרים בודדים בלבד – לא רואים אותם בכלל והן לא מפריעות לנוף ולאסתטיקה של הבית- מומלצים במיוחד על אדני החלונות ועל מעקות מרפסת השמש.

חסרונות– יקר יותר מהפתרונות האחרים. 

מצאת קופון


מבצע

בהצגת קופון זה למדביר, במעמד ביצוע ההדברה, תהנו מהנחה של 50% על מזרק ג'ל נגד נמלים

סגירת תפריט