ב"ה חברת ההדברה המומלצת בישראל

חייגו: 1-700-700-900

הדברת יתושים / היתוש האסייתי

 

יתוש הנמר האסייתי, הנקרא גם יתוש הטיגריס האסייתי AEDES ALBOPITUS

צבעו– שחור עם פס לבן על הרגליים ועל החזה.

זמן פעילותו– בכל שעות היממה, גם בשעות האור וגם בשעות החשכה (בניגוד ליתושים אחרים, שזמן פעילותם בעיקר בשעות בין הערביים).

משך החיים של היתוש– כשבוע או שבועיים בלבד.

היתושות, הנקבות– הן אלה שעוקצות- שכן הן זקוקות לחלבון המצוי בדם לצורך ייצור של הביצים והליך הרבייה.

מקומות הדגירה– היתוש מתרבה במים עומדים, בלי מים- אין יתושים, היתושה מטילה את הביצים שלה בתוך מים, גם הזחלים וגם הגלמים של היתוש מתפתחים במים – ומהגולם בוקע היתוש הבוגר.

אזור הנגיעות של היתוש– היתושים עפים עד למרחק של קילומטר ממקום ההתפתחות שלהם. מכאן למדים, שאם אתם סובלים מיתושים- סימן שיש מקור מים עומדים שאינו מטופל- בקרבתכם.

הדברה עירונית נגד יתושים- הרשות העירונית, מחויבת להדביר ולרסס את כל מקוואות המים, השלוליות הטבעיות, ואיזורי הצמחייה המצויים בקרבת אזורי המגורים, מתוך מגמה להשמיד את נקודות הקינון של היתושים.  ולמנוע מהן את יכולת ההתרבות.  

אחת משיטות ההדברה של מקוואות המים הטבעיים נגד יתושים- ריסוס של שכבת חומר שומני על פני המים– החומר השומני צף על פני המים וכך, זחלי היתושים לא מצליחים לנשום (הזחלים המצויים מתחת לפני המים, מוציאים מעין חדק- למעל פני המים ודרכו הם נושמים, שכבת השמן- מונעת את הגישה עם האוויר וחונקת את זחלי היתושים).

אם אין מים- אין יתושים- היתושים מתרבים בכל מקום בו ימצאו מים עומדים- לכן, חשוב לבדוק היטב, בבית, בחצר ובגינה, שאין הצטברות של מים עומדים, בתחתית של העציצים, תחתית של דלי, מי הניקוז של המזגן, מרזבים, וכל כלי לקיבול מים עומדים, חשוב לא להגזים עם מי ההשקייה.

הדברה נגד יתושים

כאמור, על פי רוב, בעיית היתושים הינה בעיה אזורית, ולכן- הפתרון לבעיית היתושים הוא אזורי, על הרשות העירונית להדביר מקוואות מים עומדים, ובכך למנוע את התפשטות והתרבות היתושים.

הדברה של דירות נגד יתושים– לא קיימת הדברה של דירות נגד יתושים.

הדברה של חצרות וגינות של בתים פרטיים נגד יתושים– ניתן לבצע הדברת חרקים ברחבי החצר והגינה של בתים פרטיים, חברתנו,  "סלע הדברת מזיקים ומניעתם" תדביר את הצמחייה, את הדשא, את האדמה ואת אזור הדק שבחצר ביתכם ותוודא השמדה של מיני החרקים המעופפים, היתושים, הפרעושים  והמזיקים העוקצים למיניהם,  ההדברה יעילה  לכל הפחות לתקופה של 4 ימים – ולעיתים יעילה לכל חודשי הקיץ- מה שמאפשר הנאה ושימוש מחצר הבית הפרטי, מבלי להיעקץ ולהיות מוטרדים ועקוצים.

במידה ואתם מתכננים אירוע בחצר הבית- מומלץ מאוד, טרם האירוע, להדביר את כל החצר, על ידי מדביר מקצועי, ו"להציל את האירוע" ולהבטיח שהאורחים יוכלו לשהות בחצר בנחת מבלי להאכל על ידי חרקים שונים ובכלל זה יתושים ופרעושים.

מצאת קופון!

מבצע!

בהצגת קופון זה למדביר, במעמד ביצוע ההדברה, תהנו מהנחה של 50% על מזרק ג'ל נגד נמלים.

סגירת תפריט