ב"ה חברת ההדברה המומלצת בישראל

חייגו: 1-700-700-900

הדברת תיקנים

תיקנים הם חרקים הידועים גם בשם מקקים ובשפת העם נקראים "ג'וקים".
למעשה, התיקן קיבל את שמו המיוחד, בשל צורת הרבייה המיוחדת שלו: נקבות התיקן, מטילות את ביציהן לתוך תיק (ומכאן שמו), בכל תיק הן מטילות 14-16 ביצים. את תיק הבייצים, נקבות התיקן נושאות עמן בקצה הבטן במשך יומיים ואז משאירות אותו בסביבת מזון, תיק הביצים חום ומגיע לגודל של עד 8*5 מ"מ, לאחר כ-7 שבועות הביצים בוקעות ויוצאות מהתיק.
כידוע, משפחת החרקים היא עצומה ומספר המינים השונים בה הוא הרב ביותר בעולם ולמעשה, קיימים למעלה ממיליון מינים שונים של חרקים (וסביר שטרם התגלו מינים רבים נוספים, על אלו הידועים כיום).
רבים לא יודעים שבעולם קיימים כ 3,500!! סוגים שונים של תיקנים! רובם מצויים באזור הטרופי של העולם, בג'ונגלים ובמקומות לחים במיוחד. אולם חלק ממיני התיקנים הסתגלו לסביבת המגורים של בני האדם.
התיקנים הם "אוכלי כל" רגליהם בנויות מ- 3 זוגות רגלי הליכה ארוכות המאפשרות להן יכולות ריצה מרשימות. זוג מחושים ארוכים וזוג "גפי פה" שנושכות ולועסות, לחלק מהתיקנים זוג כנפיים שמאפשרים להם מעוף, אולם, לחלק מהתיקנים הכנפיים מנוונות או חסרות.

לא ידעתם שלתיקנים יש מוצא ועדות? אבל מסתבר שכן:

התיקן האמריקאי

התיקן הנפוץ ביותר בארץ, הוא תיקן המכונה "תיקן אמריקאי" גודלו של תיקן בוגר מגיע לכ- 4-5 ס"מ, צבעם חום כהה-אדמדם, זוג המחושים שלהם ארוכים במיוחד ביחס לגוף, התיקנים בעלי גוף פחוס מה שמאפשר להם לדקק את גופם ולעבור דרך סדקים צרים, מתחת לדלתות, התיקן האמריקאי ניזון ממזון צמחי וממזון מן החי.
התיקן האמריקאי שורץ ומתרבה במערכת הביוב- שהיא אזור חם ולח ואף מאפשר את המעבר החופשי של התיקנים ממקום למקום, מחזור חייהם של התיקנים האמריקאים מגיע עד לשלוש שנים!
נזק לאדם- התיקן נמשך לסביבת מזון ולכן הוא מצוי בעיקר במטבח. אל המטבח שלנו הוא מגיע ממערכת הביוב, ושם הוא הולך על הצלחות ועל המזון, מפריש עליהם צואה וכך מעביר מחלות לבני האדם.

התיקן הגרמני

צבעו חום בהיר ועל גבו שני פסי אורך מקבילים וכהים. אורכו מגיע לכ- 1.5 ס"מ בלבד.
בניגוד לתיקן האמריקאי, מין זה מצוי בעיקר בבתים, במחסנים, באריזות ובארגזים.
התיקן הגרמני מצוי מתחת לשולחנות, בין הארונות, בסדקים, במתקני בר המים ומכונות הקפה. לבתים הוא מגיע בדרך כלל בקניות, בארגזים ובאריזות.
סוג זה של תיקנים עמיד כיום לחלק מחומרי ההדברה.

הדברת תיקנים מקצועית

חברת סלע, מבצעת הדברה נגד תיקנים על ידי שימוש בחומרי הדברה העומדים בתקנים המחמירים ביותר, חומרים המתאימים לשימוש בבתים, בקרבת ילדים, תינוקות וחיות המחמד.
אנו עושים שימוש בחומרים איכותיים ואפקטיביים במיוחד וללא פשרות תוך מתן "פתרון סופי" לבעיית התיקנים.
הריסוס עמיד ואפקטיבי לפחות ל- 12 חודשים, משמע שגם אם יכנס לדירתכם תיקן אמריקאי, חודשים לאחר מועד ההדברה- התיקן לא יצליח לשרוד ולהתקיים בדירה ולמעשה, לאחר מספר שעות מהרגע שהוא נכנס לדירתכם, תמצאו אותו מת.
הדברת "תיקן גרמני": נכון להיום, הריסוס שמבצעים נגד התיקן האמריקאי, מצליח לקטול את רוב "התיקנים הגרמנים". אולם, חלק מהם פיתחו עמידות לחומרי ההדברה המצויים בריסוס המותז ולא מתים ממנו. לכן, על מנת למגר את כל התיקנים הגרמנים המצויים בבתיכם, דרושה פעולת הדברה משלימה, הנעשית על ידי הדברה נוספת באמצעות פיזור ג'ל ייעודי נגד התיקן הגרמני וכן פיזור מלכודות מיוחדות אשר פותחו נגד התיקן הגרמני.
שילוב של ריסוס המבנה ובתוספת הג'ל והמלכודות- פותר את צרת התיקנים האמריקאי והגרמנים.

מצאת קופון!

מבצע!

בהצגת קופון זה למדביר, במעמד ביצוע ההדברה, תהנו מהנחה של 50% על מזרק ג'ל נגד נמלים.

סגירת תפריט