ב"ה חברת ההדברה המומלצת בישראל

חייגו: 1-700-700-900

הדברת עש מזון ובגד / הדברת חרקי מזון

עש הקמח ההודי

חרקי העש הם בעלי תפוצה עולמית, – חרקי המזון מצוי בדגנים ובעיקר במארזים של גרגירי חיטה, אורז, קטניות, פסטות וכדומה. גודל החרק הבוגר הוא כ- 8 מ"מ,   בעלי זוג כנפיים, בעלי גוון אפרפר – חלודה.

מחזור החיים של עש הקמח ההודי

חרקי עש המזון בעלי גלגול חיים מלא.   תקופת החיים של עש המזון היא בין 30-300 ימים.  נקבת העש מטילה בין 50-450 ביצים.  הביצים בוקעות לאחר 3-10 ימים.    זחלי העש ניזונים מהמזון שעליו הן הוטלו, לתקופה של 3-40 שבועות (אורכו של שלב זה משתנה בהתאם לטמפרטורה ואיכות המזון),  לאחר תקופה זו, הזחלים מתגלמים, ומהגולם יוצא פרפר- העש.  העש הבוגר חי תקופה של כשבועיים ימים בלבד.

הדברת עש המזון/ הדברת עש הקמח ההודי

לקוחותינו, שגילו את עש המזון בביתם, על פי רב מאוד מתוסכלים, הם תמיד מצטדקים שהם נקיים, ולא משאירים לכלוך.  אז תרשו לנו להרגיע אתכם, במידה ונדבקתם בבעיה של עש המזון- אתם ממש לא אשמים. קרוב לוודאי שרכשתם, מהסופר, מוצר נגוע.   עש המזון מופיע במוצרים יבשים כדוגמת: דגנים, קטניות, אורז, קמח, פסטות  וכדומה…

כשקונים מוצר נגוע, העש/הזחל מצליח לצאת  (גם מאריזה סגורה) ולהתפשט בכל ארון המזון שלכם/ במזווה ולהדביק מוצרי מזון אחרים.

חשוב לאתר את הימצאותם של חרקי העש- מוקדם ככל הניתן- לפני שהבעיה מתפשטת לכל המזווה.

לא דיי באיתור המזון הנגוע והשלכתו לפח. שכן,  הזחלים, אשר יוצאים ממארזי המזון, מצליחים להתמקם בארון המזווה, בפינות, בחריצים, בקפלים של מארזי המזון, על המסילות של המגירות- ושם הם מתגלמים.   

לכן, גם אם איתרנו את המזון הנגוע, וניקינו היטב את הארון- הגלמים והזחלים שמתחבאים היטב בארון- מחדשים את עצמם- מהגולם יוצא העש- שמזדווג ומטיל בייצים מחדש.

חייבים לבצע הדברה נגד עש המזון

לכן, כדי לפתור את הבעיה, בנוסף לאיתור המזון הנגוע, ניקיון של הארון- חייבים לבצע הדברה מקצועית ותקנית על ידי "סלע הדברת מזיקים ומניעתם"- ההדברה שתבוצע בצורה מקצועית, בכל המקומות הרגישים שבהם מתגלם החרק (צריך המון ניסיון בשטח כדי להכיר ולדעת את נקודות התורפה והמחבוא של הגלמים), תשמיד את הגלמים שנותרו בארון, ותוודא את סיום גלגול החיים של החרק.

מלכודות נגד עש המזון

הדברה נגד עש המזון דורשת "הדברה משלימה" לעבודה של הריסוס. לעיתים הגולם מצליח לשמור על העש אשר מצוי בו מפני חומרי ההדברה. בחלק מהמקרים- לאחר שמשתחרר העש מהגולם- הוא מגיע למגע עם ההדברה- ומת.  

אולם, בחלק מהמקרים פרפר העש מצליח לצאת מהגולם- ולעוף- לכן על מנת לוודא את סיום הגלגול של החרק, יש להשלים את פעולת ההדברה על ידי שימוש במלכודות דבק מיוחדות.  מלכודות הדבק הן מיוחדות וייעודיות לעש המזון- על המלכודת יש פיתיון של  פרומונים של עש המזון- שמושכים את העש למלכודת- ובכך נעצר המשך גלגול החיים.

עש הבגד

עש הבגד דומה בצורתו ובגודלו לעש המזון, אולם צבעו צהבהב. גם לעש הבגד, כמו לעש המזון, יש גלגול חיים מלא, הזחל לבנבן עם ראש חום כהה.

הנקבה מפרישה פרומון= (הורמון) שמושך אליה את הזכר- לצורך הפריית הביצים שהיא מטילה.

המזון של עש הבגד– על פי רב כותנה, צמר ואריגים שונים.

כיצד מזהים את הימצאותו של עש הבגד– על פי רוב נגלה את החרק בעקבות חורים חדשים שימצאו בבגדים.

הדברה נגד עש הבגד

מומלץ לפנות את ארון הבגדים בכדי לאפשר את פעולת הריסוס על כל המדפים ובין החריצים ועל המסילות- על מנת להגיע לכל הזחלים המצויים בארון.

את הבגדים יש לנער ומומלץ אפילו להכניס אותם למייבש הכביסה- על מנת לוודא שלא מצויים בין הבגדים זחלים.

בנוסף לריסוס- יש לבצע "הדברה משלימה נגד עש הבגד" על ידי שימוש במלכודות ייעודיות לעש הבגד- אשר עליהן מונח הפרומון של נקבת העש.   פרפרי העש אש יוצאים מהגול- יעופו למלכודת וידבקו בה- עוד לפני שיתחילו את גלגול החיים הבא.

קרא  עוד-

מלכודות נגד עש המזון  (אמור להפנות לעמוד של מוצרים להדברה)
מלכודות נגד עש הבגד

מצאת קופון

מבצע!

בהצגת קופון זה למדביר, במעמד ביצוע ההדברה, תהנו מהנחה של 50% על מזרק ג'ל נגד נמלים.

סגירת תפריט