ב"ה חברת ההדברה המומלצת בישראל

חייגו: 1-700-700-900

הדברת נמלים

חוזרים מחופשה, אפילו קצרה, ומגלים שיירה של נמלים בכל המטבח.   החצופות, מטיילות להן בין הסירים, על השולחן, יצרו ענן שחור וגדול על השיש, על הרצפה….

החרקים הללו, למרות שהם קטנטנים – מהווים מטרד גדול.  

מטרד הנמלים הוא בכל השנה בחורף וגם בקיץ…

חברת "סלע הדברה" מבצעת הדברה נגד נמלים מכל הסוגים.  הדברת הנמלים מבוצעת על ידנו בתוך הדירה ומחוצה לה (בחצרות, במרפסות, ברכוש המשותף וכדומה…).

הנמלים, למרות גודלם הזערורי,  מהוות מטרד משמעותי לבני האדם, וזאת במיוחד כשהם מתגלות בתוך הבתים- על השיש, במגירות המטבח ובארונות של מוצרי המזון, ומזדרזות להגיע בנחיל ארוך, בעקבות כל פירור.
סלע הדברת נמלים, עושים שימוש בחומרי ההדברה היעילים והחדשניים ביותר.

אופן הטיפול

איתור וניטור- פעולת ההדברה מתייעלת, כאשר מאתרים מראש את המקומות בהן מצויים הנמלים בבית, וככל הניתן מוטב לאתר את נקודות הקינון של הנמלים או לחילופין את הפתחים מהן הן נכנסות לבית.

לצורך כך, עוד לפני שמגיע המדביר לביצוע ההדברה, מומלץ לאתר אחר המקומות בהם מצויים הנמלים ולעקוב אחר השיירה אל המקום אליו הן הולכות. טיפ – באזור בו ראיתם את הנמלים מסתובבות, אפשר להשאיר, ערב לפני הגעתו של המדביר לביצוע ההדברה, דבר מתיקה (תלולית של לחם או מיץ פטל וכו…), עד למועד הגעתו של המדביר- הנמלים יגיעו לדב המתיקה- וממנו יחזרו ישירות לקן- כשהמדביר של סלע הדברות יגיע לביתכם- פעולת הניטור תהייה ממוקדת ומהירה.

בנוסף לעבודת ההכנה שתעשו לפני הגעת המדביר, כשיגיע אליכם המדביר של סלע- הוא יסרוק את הבית בעין מקצועית ובעזרתכם, ויחד תאתרו את המקומות מהן הנמלים נכנסות לבית.

המדביר של סלע הדברות- יבצע ריסוס על ידי חומרים ללא ריח, ידידותיים לסביבה, לבני האדם, ולחיות המחמד.   חומרי ההדברה בהם חברת סלע הדברות משתמשת הן על בסיס טבעי ללא ריח- ומצריכים יציאה של בני האדם לשעה אחת בלבד מהבית.

פעולה של הדברת נמלים, יעילה ומקצועית, מחייבת בנוסף לריסוס, ביצוע פעולת הדברה משלימה על ידי פיזור ג'ל מקצועי, המפוזר על ידי המדביר בנקודות ייעודיות,  שנוטרו על ידי המדביר והלקוח מראש.

ג'ל הנמלים יפוזר באופן ידני, זהיר ונקודתי, במקומות בהם נצפו הנמלים ובמקומות שלא ניתנים לריסוס.   

השלמת פעולת ההדברה על ידי ג'ל נגד נמלים

ג'ל מקצועי נגד נמלים עובד בשיטה מתוחכמת, הוא מכיל בתוכו פיתיון שמדמה מזון. (הרעל המצוי בו מוסווה), הנמלים לוקחות את הפיתיון איתן לקן- מאכילות את המלכה ואת הזחלים- וכך משמידות את הקן כולו.

הדברת הנמלים על ידי ג'ל נגד נמלים, מאפשרת את השמדת קיני הנמלים המצויים בבית ומחוצה לו וזאת גם אם לא אותרו המקומות והפתחים שמהן נכנסות הנמלים, הג'ל נגד נמלים אשר פוזר בדירה על ידי המדביר- מפתה את הנמלים ומושך אותן אליו, והנמלים עצמן כבר יעשו את המשך פעולת ההדברה עבורנו….

בנוסף לפיזור הג'ל נגד נמלים על ידי המדביר, אנו ממליצים ללקוחותינו, לרכוש מהמדביר מזרק ג'ל מקצועי נגד נמלים, לשימוש עצמאי- למקרה הצורך ונגד כניסה מקרית ונוספת של נמלים.

הדברה נגד נמלים בחצרות, בגינות ובמרפסות

באופן טבעי, הנמלים מצויות בעיקר באדמה- היכן שמצויים עיקר המושבות והקנונים של הנמלים.  לכן, בתים המצויים על הקרקע, בתים עם מרפסות, אדניות והרבה עציצים, דירות גן וכדומה- יסבלו בתדירות גבוהה יותר מבעיית הנמלים.

במקומות אלו, יש להשלים את פעולת ההדברה על ידי פיזור פיתיונות נגד נמלים- הפיתיונות נראים כמו סולת, פרורים קטנים של אוכל. למעשה מדובר ברעל שעטוף ומוסווה עם טעם וריח של מזון, הנמלים אוספות את הגרגירים ולוקחות אותן איתן היישר לעומק קן הנמלים- מאכילות את המלכה ואת הזחלים- וכך מביאות להשמדת הקן  מהיסוד שלו.

שיטת ההדברה על ידי פיתיונות גרגיריים מצויה כיום על ידי ספקים שונים ובאיכויות רבות ושונות וחלקם כלל לא נותנים מענה לבעיה. אנו  בסלע הדברת מזיקים מקפידים להשתמש בחומרי ההדברה האפקטיביים, המקצועיים, היעילים והבטוחים ביותר.

את הפיתיונות הגרגיריים המדביר יפזר הגינה, בחצר, באדניות ובעציצים.

מבנה הנמלה

הנמלה שייכת למשפחת "הנמליים"

הנמלים מצויות בכל היבשות מלבד אנטרטיקה.  וכיום ידועים על יותר מ – 13,000 מינים.

גודלן נע מ 0.75 מ"מ ועד 52 מ"מ.

צבעם: אדומות, שחורות, חומות (ובאזורים הטרופיים ניתן למצוא  מינים ירוקים וצהובים, ומינים טורפים עם גוון מטאלי).

מבנה הגוף של הנמלה מורכב משלושה חלקים: ראש, חזה ובטן.  לנמליים 6 רגליים, זוג מחושים, וזוג צבטות.

המחושים משמשים את הנמלה להרחה ולמישוש.

התקשורת בין הנמלים נעשית באמצעות חוש הריח המפותח שלהן. הנמלה מפרישה פרומונים (חומרי הפרשה בעלי טעם וריח). ולכל פורמון שמופרש – יש משמעות שונה.

על ידי חוש המישוש- הנמלים מבחינות בין חברותיהן לקן לבין פולשים.

הצבטות של הנמלים משמשות אותן לאחיזת מזון וללחימה.

מלכת הנמלים- בעלת זוג כנפיים, אשר נושרות לאחר "מעוף הכלולות" ועם הקמת המושבה/קן הנמלים.

גם לנמלים הזכרים יש זוג כנפיים- אולם תוחלת החיים שלהם היא קצרה מאוד.

מחזור החיים של הנמלה

הנמלה מתפתחת ב"גלגול מלא":  ביצה—-זחל—-גולם—נמלה בוגרת

הנמלה מתחילה את חייה מביצה. אם הביצה מופרת, הצאצא יהיה נקבה, ואם לא- הוא יהיה זכר.

לזחל אין יכולת לתזוזה- והוא מונח בתוך תא מסודר במושבה. הנמלים הפועלות מאכילות את הזחל- "מלכה" או "פועלת"  ואיזה סוג של פועלת.

המושבה/ קן הנמלים

בכל מושבת נמלים, ניתן למצוא כמה מינים של נמלים. לכל אחת מהן תפקיד שונה ובהתאם לתפקיד שלהן- מבנה גוף שונה, משל חברותיהן לקן.

המלכה – היא הנמלה היחידה בקן אשר מסוגלת להתרבות. וכל הנמלים בקן הן צאצאים שלה.

הזכרים – בעלי כנפיים, נקראים "בטלנים", הם לא עושים כלום מלבד לאכול ותפקידם בקן הוא להפרות את המלכה. הם עונתיים- בוקעים בעונת הזיווג- ומתים מיד אחריה.

הפועלות –   קיימות בשלושה  גדלים: קטנות, בינוניות וגדולות.   הגדולות בעלות מבנה ראש גדול ולסתות חזקות וגדולות – הן נקראות גם "חיילות", וזאת מאחר שהלסתות החזקות שלהן משמשות אותן בעתות מלחמה.

הפועלות אינן יכולות להזדווג ואינן יכולות להטיל בייצים (למעט י=מקרים יוצאי דופן).

תפקידה של הנמלה יכול להשתנות בהתאם לגיל שלה.  כשנמלה פועלת, בוקעת מהגולם- היא מתחילה את שלב זה של חייה כפועלת בקן: מאכילה את המלכה ואת הזחלים.  בשלב הבא של חייה, היא עוברת לעבודות חפירה ולעבודות אחרות הקשורות לתחזוקת הקן. בשלב המתקדם יותר- הפועלת עוברת לתפקיד של הגנה והבאת מזון לקן.

תוחלת החיים של הנמלה- היא בן שנה לשלוש שנים (המלכה יכולה לחיות אפילו 30 שנה) הזכרים לעומתן- חיות שבועות בודדים בלבד. 

"הגששיות"-  הן נמלים פועלות, שתפקידן לחפש מזון, נמלים אלו הולכות עד למרחק של 200 מטרים מהקן, ובשבילן- הליכה במישור או באופן אופקי (טיפוס על קיר של בניין) הינו הך-   עובדשה זו מסבירה את הימצאותן של הנמלים גם בדירות המצויות בקומות גבוהות.

יחסים עם בני האדם- כמזיקים

לעיתים קרובות, הנמלים מוצאות את דרכן למזון הנמצא בתוך הבתים ומשכנות המגורים של בני האדם.  לרוב, הנמלים המצויות בתוך הבתים הן נמלים קטנות.

הנמלים אשר נמצאות בבתים- לעיתים מצויות שם כ"דיירי קבע"- משמע, הן מקימות את קן הנמלים שלהן ממש בתוך הדירה שלנו ולעיתים הן נכנסות לבתים רק כדי לאסוף מזון והן חוזרות לקן שלהן- אשר מצוי מחוץ לדירה.

קן הנמלים הדירתי- יכול להימצא כמעט בכל מקום: בשקעי החשמל, בארונות המטבח, בסדקים בקירות, בחורים בין המרצפות.

מצאת קופון!

מבצע!

בהצגת קופון זה למדביר, במעמד ביצוע ההדברה, תהנו מהנחה של 50% על מזרק ג'ל נגד נמלים.

סגירת תפריט