ב"ה חברת ההדברה המומלצת בישראל

חייגו: 1-700-700-900

עכברים, חולדות והדברתם

עכבר השדה/ עכבר הבית אורך גופו (ללא הזנב) כגודל אצבע של מבוגר (אם הוא יותר גדול, כנראה שמדובר בחולדה.

העכברים נפוצים כמעט בכל מקום בו מצוי האדם, לרבות שדות ואזורים חקלאיים.   העכברים נוטים להסתתר ופעילים בעיקר בשעות הלילה. תקופת ההריון של העכבר היא כשלושה שבועות בלבד, שבסופה, ממליטה הנקבה בין 5-14 גורים.  נקבה אחת יכולה להמליט עד 10 פעמים בשנה!   מה שמסביר את ההתרבות הטבעית המהירה והרבה של העכברים. העכברים מתחילים להזדווג כבר בגיל 5 שבועות.

העבר משמש פונדקאי של מחלות ולכן הם מסוכנים לאדם. 

סוגי החולדות המצויות בארץ ו"חולדת החוף" בישראל, החולדות הנפוצות ביותר הן "חולדת החוף" ו"חולדה מצויה".

"חולדת החוף"- נקראת גם "החולדה הנודדת" כי היא עוברת באמצעות מכולות ברחבי העולם.  ונקראת גם "חולדת הביוב" שכן מקום המגורים הטבעי שלה להתפשטות ולקינון הוא בתוך מערכת הביוב העירונית.   החולדות חופרות מחילות באדמה, לאורך צנרת הביוב, ובמחילות אלו הן מטילות את הגורים שלהן ומתרבות.

תוכלת החיים של חולדת החוף היא כשלוש שנים וכבר בגיל חודשיים היא מתחילה להמליט. החולדה ממליטה עד 6 פעמים בשנה ובכל המלטה- כ 5-10 גורים!! מה שמסביר את ההתפשטות המהירה והמשמעותית שלהם.

לכן, כשנודע לאדם על הימצאות של חולדה- נחוץ טיפול הדברה מיידי- שכן התמהמהות תוביל להמצאות של גורים ולהתפשטות של המזיק.

מבנה גופה של החולדה הממוצעת הוא כגודל כף יד של מבוגר, והגדולות שביניהם מגיעות לגודל של אפילו 50 ס"מ.  צבעה חום כהה או אפור-שחור.

אנו, בני האדם מספקים לחולדות את כל צורכי קיומן, כדי לאפשר להן להתרבות ולהתפשט.

חולדת החוף/הביוב, בעלת כושר הישרדות מעולה, היא שחיינית מעולה, בעלת כישורי צלילה, יודעת לחפור, מומחית בטיפוס- על פיגומים, על קירות , על מסלעות וכו'…

מחלות ונזקים שנגרמים לאדם על ידי החולדות – כמו שאמרנו – החולדה מתקיימת ומתגוררת במערכת הביוב- ולכן היא נושאת על גופה מחלות וחיידקים רבים- אותם היא יכולה להעביר לבני האדם ולחיות הבית- הן על ידי מגע, נשיכה והן על ידי הליכה ואכילה מהמזון ומכלי האוכל של בני האדם.

חולדת החוף תכרסם כל דבר שבא לדרכה-  החל ממזון וכלה בריהוט, צנרת מיזוג אוויר, תקשורת וחשמל.

החולדות מצליחות להיכנס לבתי המגורים בקלות, והן לא צריכות בהכרח דלת או חלון, שכן, כמו שהסברנו – החולדות שוחות, צוללות, ומטפסות בקלות- ונכנסות לבתים היישר דרך מערכת הביוב ופתחי האוורור שלהם.

מי בעיקר סובל מחולדות ?

 • בתים צמודי קרקע – בעיקר, סובלים מנוכחות רבה של  חולדות וזאת בשל הקרבה לשוחות הביוב והגישה המידית- דרך צנרת הביוב ופתחי האוורור של הביובים.
 • דירות הגג וחלל גגות הרעפים– גם הם, סובלים מנוכחות ערה של חולדות וזאת בשל פתחי האוורור של הביובים- אשר מצויים על פי רוב בגגות/ גגות הרעפים.   החולדות מצליחות לעשות נזקים גדולים במקומות אלו, שכן במקרים רבים- מצויה צנרת רבה בעליית הגג כדוגמת צנרת מיזוג אוויר, צנרת חשמל ותקשורת.
 • מסעדות–  החולדות נמשכות לאוכל ולמזון ולשאריות הרבות שנזרקות לפחים-  המזון הרב המצוי במסעדות ובעסקי מזון השונים, מהווים מוקד משיכה לחולדות- ולנוכחות משמעותית שלהם.  מסעדות ומפעלים של מזון- על פי רוב זקוקים לתחזוקה שוטפת של הדברה נגד חולדות.
 • מבני תעשייה- החולדות נמשכות למרחבים הגדולים, הפנויים שמאפשרים להם התרוצצות ופעילות חופשית.
 • חפירות ובנייה צמודה– כאשר נמצאים ליד אזור בבנייה, בעיקר בשלב החפירות, (חפירות של הרכבת הקלה גרמה למכת חולדות משמעותית)   כמו שהוסבר, החולדות מקימות קנונים ומחילות בתוך הקרקע ובאדמה- כאשר מתחילות חפירות (לצורכי בנייה)- זה גורם להמוני החולדות לצאת מהקנים ומהמחילות שלהן ולברוח – היישר לבתים הסמוכים.
 • בניין עם פיגומים או חיפוי שליכט מחוספס–  אם הבניין שלכם מצוי בשיפוץ, והונחו עליו פיגומים או שהחיפוי החיצוני שלו מחוספס- זה ממש כמו להשאיר לחולדה סולם ולהזמין אותה להיכנס לדירה שלכם.

איך מזהים שיש לי חולדה/ עכבר בבית?

אז, כמובן, שאף אחד לא יפספס את החוויה של התקלות פנים מול פנים עם חולדה/עכבר בבית!   כמעט כל אדם, גם האדיש וה"גברי" ביותר, יתרגש ויבהל אם, פתאום, באמצע הלילה, תפתיעה אותו, בתוך חדר השינה שלו, חולדה/ ואפילו עכבר קטן. לעיתים – לא רואים את המכרסם עצמו, אבל יש סימנים אחרים:

 • שומעים ציוצים
 • אם יש כלב בבית- הכלב עצבני ולא נינוח.
 • אוכל שהשארנו במקום
 • מסוים- זז או אפילו נעלם.
 • מצאנו צואה של מכרסם: שחורה קטנה בגודל של גרגר אורז- צואה של עכבר. שחורה קטנה בגודל של חרצן של זית- חולדה
 • סימני כרסום

הדברת חולדות ועכברים

 • לכידה – כאשר ידוע היכן החולדה מצויה וסגרנו אותה בו, (ווידאנו שכל הפתחים סגורים (חשוב לדוגמה לסגור את מכסה השירותים והחלונות)- יש סיכוי טוב, שמדביר מקצועי של חברת סלע, ידע להיכנס לחדר ובשיטות מקצועיות- יצליח ללכוד את החולדה- ולשים בבת אחת, קץ למטרד. במקרים אלו, נמליץ, להוסיף על פעולת הלכידה גם הדברה- למקרה שמצויות במקום חולדות נוספות, צאצאים של החולדה הבוגרת שנלכדה.
 • רעלים – אנו, בסלע הדברות, עושים שימוש ברעלים מקצועיים בלבד. החולדה היא חיה מאוד חכמה ופיקחית ואם אחת מהחולדות אשר חיות עמה מתה- כל יתר החולדות, יזהרו ולא יאכלו מכל דבר שאכלה החולדה שמתה. לכן, יש חשיבות לעשות שימוש ברעלים אשר מתחילים את פעולתם רק לאחר מספר שעות- כך שהחולדות האחרות לא יצרו קשר בין הרעל למוות. כמו כן, הרעל גורם לחולדה לתחושת צמא ומצוקה ולכן היא על פי רוב תמלט למקורות של אוויר ומים (כדוגמת ביוב קרוב) ותמות שם. מדביר מקצועי יפזר רעל רק לאחר בירור מעמיק לאפשרות בטוחה ונכונה לפיזור הרעל. ורק לאחר שווידא מעבר לכל ספק שאין במקום ילדים קטנים ו/או חיות מחמד. במידה ונמצא פגר לאחר פעולת ההדברה- חשוב לפעול באופן מיידי לפינוי הפגר. כמובן שהרעלים, הם רעלים יבשים אשר לא מפריעים לנוכחות של האדם ולהמשך קיום שיגרה של עסקים ומסעדות.
 • תיבות האכלה / תיבות ביקורת – כפי שהוסבר- אנו נפזר רעלים רק במקומות בטוחים/ נעולים/ מוסתרים, הרחק מילדים וחיות מחמד. מאחר ולעיתים לא ניתן לפזר רעל מקצועי באופן גלוי, כדוגמת חצרות של בנים, בניינים, אנו בסלע הדברות, מעמידים ברחבי החצר תיבות האכלה לחולדות- אלו הן תיבות מפלסטיק קשיח, אשר ננעלות ולא ניתנות לפתיחה. תיבת ההאכלה תמולא ברעל. לתיבה יש פתח אשר מאפשר לחולדה להיכנס- לאכול מהרעל ולצאת. השימוש בתיבת ההאכלה מאפשר מיגור של החולדות גם מחצרות וגינות ושטחים פתוחים- באופן בטוח וללא דאגה. תיבת ההאכלה נקראת גם "תיבת ביקורת" כי היא מאפשרת למדביר לבדוק את רמת הנגיעות של החולדות בשטח ואת הצורך בחידוש הטיפול ופעולת ההדברה.
 • מלכודות דבק מקצועיות – חברת סלע פיתחה מוצר מדהים- מלכודות דבק מקצועיות- גדולות מאוד וחזקות במיוחד! על מלכודת אחת יכולות להילכד אפילו מספר חולדות. מדובר בייצור בלעדי של סלע הדברת מזיקים- מלכודת חזקה שמצליחה לתת מענה להדברה נגד חולדות במקרים של בתי מגורים בהם מצויים ילדים/ חיות בית.
 • דחיין אלקטרוני דחיינים אולטרא סונים – אנו בסלע הדברת מזיקים מחזיקים מגוון דחיינים אלקטרונים נגד מכרסמים. הדחיינים שבשימושנו- הוכיחו את האפקטיביות שלהם ואת היכולת שלהן לפתור את בעיית המכרסמים. הדחיינים שבשימושנו מייצרים צליל בתדר גבוהה- אשר אינו נשמע על ידי האוזן האנושית אבל המכרסם שומע צליל גבוה וצורם, שמשגע אותו- ועל ידי כך גורם לנטישה מוחלטת שלו מהאזור בו מצוי ומופעל הדחיין. הדחיינים האלקטרונים מצליחים לעשות עבודה מעולה – ולתת מענה של כמעט 100% בעיקר נגד עטלפים ונגד חולדים.

מצאת קופון!

מבצע!

בהצגת קופון זה למדביר, במעמד ביצוע ההדברה, תהנו מהנחה של 50% על מזרק ג'ל נגד נמלים.

סגירת תפריט